تبلیغات
بچه های برق دانشگاه آزاد کازرون - تاریخچه پاركها و مراكز رشد
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

بچه های برق دانشگاه آزاد کازرون
 

آپلود عکس رایگان و دائمی
 

اشتراک و ارسال مطلب به:

اولین پارك فناوری
یكی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه استانفورد در سال 1920 به نام "فردریك ترمن" (Fredrick Terman) نقش اساسی در توسعه دانشگاه استانفورد و در نتیجه دره سیلیكون ایفاء كرد. وی كه در سال 1924 مجبور شد بخاطر بیماری از استادی دانشگاه MIT چشم پوشی نموده و در كالیفرنیا بماند، استاد دانشگاه استانفورد در رشته مهندسی رادیو شد. در اوائل دهه 1930 دو نفر از دانشجویان او به نامهای "ویلیام هیولت" (William Hewlett) و "دیوید پاكارد" (David Packard) بودند كه بعداً بنیانگذاران بزرگترین و شاید مهمترین شركت الكترونیك در پالو آلتو به نام "هیولت-پاكارد" شدند. "ترمن" آنها را تشویق كرد به حدی كه در سال 1938 آنها را با انگیزه اعطای كمك هزینه ادامه تحصیل، هزینه اقامت و ادامة تسهیلات جهت انجام كار تجاری به "پالوآلتو" بازگرداند.


در سال 1942 شركت "هیولت-پاكارد" 100 نفر به استخدام خود درآورد و در سال 1950 صد نفر دیگر به شركت ملحق شدند. توسعه سریع شركت "هیولت-پاكارد" در زمین دانشگاه استانفورد ادامه داشت و شركت از تولید وسایل اندازه گیری الكترونیكی وارد دنیای كامپیوتر و ریزتراشه شد. امروزه "دیوید پاكارد" و "بیل هیولت" هر دو از كارآفرینان ثروتمند آمریكا محسوب می شوند.


ویلیام هیولت و دیوید پاكارد به هنگام آزمایش نوسان ساز صوتی، اولین محصول تجاری آنها در سال 1939فردریك ترمن، موسس پارك تحقیقاتی استانفورد

فردریك ترمن، ویلیام هیولت و دیوید پاكارد، سال 1952 پارك علمی استانفوردیكی دیگر از اقدامات عاقلانه "ترمن" ایجاد پارك تحقیقاتی استانفورد بود كه در سال 1951 تأسیس شد. این اولین پارك صنعتی مبتنی بر تكنولوژی برتر در كنار یك دانشگاه بود. این ایده بعدها در آمریكا و در اروپا بطور گستردهای مورد اقتباس قرار گرفت. در سال 1955 هفت شركت وارد این پارك شده بودند. در سال 1960 تعداد آنها به 32 و امروز بیش از 140 شركت در 655 هكتار از اراضی این پارك به فعالیت اشتغال دارند. درآمد حاصل از اجاره زمین در این پارك در سالهای گذشته منبع مالی خوبی برای "استانفورد" بوده و باعث شده كه این دانشگاه به عنوان یكی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان شناخته شود. علاوه بر شركت هیولت-پاكارد (Hewlett-Packard) شركتهای Sun Microsystems, Cisco Systems, Google, Yahoo!o از جمله شركتهایی هستند كه در پارك استانفورد كار خود را آغاز كردند.پاركهای علمی پدیدهای است كه برای اولین بار در آمریكا ظهور یافت و قدمت آن به دهه 1950 بر میگردد. پاركهای علمی در اصل پاسخی به نیاز دانشگاهیان كارآفرین محسوب می شود. این افراد از یك سو تمایل به تجاری سازی ایده های فناورانه خود داشته و از دیگر سوی مایل بودند كه ارتباط خود را با نهادهای دانشگاهی به عنوان منبع تامین نیروی انسانی متخصص و آموزش دیده و نیز محلی كه منشأ اختراعات و نوآوریهای جدید است، به نحوی حفظ كنند. همان گونه كه پیشتر گفته شد، نخستین پاركی كه از سوی همگان به عنوان پارك علمی شناخته شد، پارك تحقیقاتی استانفورد بود. كه در ایالت كالیفرنیا واقع است، و اندیشه آن در سال 1951 مطرح گردید. این پارك، زائیده اندیشه های فردریك ترمن است كه بعد اً به پدر بزرگ دره سیلیكون مشهور گردید. وی برای افزایش درآمد دانشگاه و بهبود وجهه بین المللی آن، اقدام به تأسیس پارك استانفورد كرد، پارك استانفورد، اولین منطقه صنعتی است كه برای جذب شركتها و امكانات تحقیق و توسعه در جوار یك دانشگاه طرح ریزی شده است. این پارك توانسته است ارتباط موثری بین دانشگاه و صنعت برقرار كند و موجبات. ایجاد زایش صنعتی (از دانشگاه برای صنعت) را فراهم آورد. پارك استانفورد، منشأ شكل گیری معروفترین منطقه فناورانه جهان یعنی دره سیلیكون بوده است.داستان موفقیت پارك استانفورد و دره سیلیكون، توجه سایر مناطق آمریكا و بسیاری از كشورهای صنعتی را به خود جلب كرد. پارك مثلث تحقیقاتی در كارولینای شمالی، شهرك علمی تسوكوبا در ژاپن، سوفیا آنتی پلیس در رانسه، و پارك های علمی هریوت وات و كمبریج در انگستان از قدیمی ترین مكان های علمی و فناورانه جهان هستند كه همگی قبل از نیمه دهه 1970 تأسیس شده اند و مركز صنعتی باتاویا در نیویورك كه در سال 1959 تأسیس شد، اولین مركز رشد جهان محسوب می گردد. مركز علمی شهر دانشگاه در فیلادلفیا نیز كه در سال


1963 تأسیس شد، اولین پارك علمی شهری محسوب می شود . اینها قدیمی ترین امراكز رشد و نوآوری هستند.


اولین شهر علمی جهان یعنی آكادم گودورك در سال 1957 در سیبری تأسیس شد. این شهر علمی دو هدف را تعقیب می كرد؛ اول جلوگیری از تجمع بیش از حد پژوهشگران در مسكو، و دوم ترویج تحقیق و توسعه در توسعه در سیبری. هر چند این شهرك به منظور انجام تحقیقات آكادمیك تأسیس شد ولی بیشتر فعالیت های آن به حل مسائل مربوط به توسعه سیبری معطوف بوده است تا سال 1960، فقط شش پروژه ایجاد پارك در جهان آغاز شده بود كه پنج مورد آن به آمریكا و یك مورد آن به شوروی سابق مربوط بود. دانمارك و استرالیا اولین پارك های علمی خود را به ترتیب در سال های 1962 و 1965 آغاز كردند . كانادا، فرانسه و اسرائیل نیز در اواخر دهه 1960 به این حركت پیوستند. 16 پروژه در دهه 1970 از این نوع در هفت كشور جهان وجود داشته است. در دهه بعد، كشورهای بلژیك، ژاپن، كره، سوئد، تایوان و انگلیس نیز به دیگران پیوستند.هدف از تأسیس این مجتمع، راه اندازی آزمایشگاه ها و كارگاه هایی بود كه علاوه بر استفاده نوآوران و مبتكرین، متخصصین سازمان نیز از آنها استفاده كنند و دستاوردهای حاصل از این تحقیقات تحت عنوان دانش فنی به صنعت ارائه شود. در حال حاضر به تدریج بیشتر امكانات در اختیار اعضای هیئت علمی سازمان قرار گرفت است. این مسئله به خوبی نشان دهنده تفاوت عمده بین انكوباتور اولیه و مجتمع میباشد. در انكوباتور بیشتر فعالیتهای تحقیقاتی و توسع های توسط بخش خصوصی صورت می گیرد و در مجتمع عصر انقلاب بیشتر فعالیت های تحقیقاتی توسط اعضای سازمان صورت میگیرد و نقش بخش خصوصی در آن نسبتاً كم میباشد.

مجتمع عصر انقلاب در دو بعد فعالیت دارد: اول در زمینه انجام تحقیقات آزمایشگاهی دوم پیاده كردن طرحها بعد از نمونه سازی (با این بینش كه در مرحله نمونه سازی بسیاری پارامترها ناشناخته بوده و نمی توان بلافاصله بعد از نمونه سازی، تولید انبوه داشت. برنامه ریزان سازمان محوطه ای در حدود ده هكتار را به پیاده كرده طرحها اختصاص داده اند كه در این محوطه تحقیقات صورت گرفته در اندازه های نیمه صنعتی اجرا می شوند). این مجتمع در زمینه صنایع شیمیایی، غذایی و دارویی، برق و الكترونیك و زیر گروه های آنها و همچنین مواد و بیوتكنولوژی فعالیت می كند. اما باید این باید این نكته را ذكر كرد كه گروه های شكل گرفته نه بر اساس برنامه ریزی بلكه در ابتدا به منظور وسیع تر نمودن فضا برای راه اندازی آزمایشگاه ها و پس از آن با مراجعه گروه هایی كه تمایل به انجام فعالیت های تحقیقاتی داشتند به تدریج گروه های تخصصی شكل گرفته است.

همچنین در برخی از رشته ها مانند مواد كه جای پیشرفت بسیار دارد كاری صورت گرفته نشده است چون نیروی انسانی متخصص در این رشته وجود ندارد. در واقع می توان گفت عرضه نیروی انسانی، عامل مهم در شكل گیری زمینه های مختلف تخصصی در مجتمع عصر انقلاب و پیشرفت و عدم پیشرفت این رشته ها می باشد و برنامه ریزی در جهت ایجاد یا تقویت یك رشته و بعد جذب و گردآوری نیروی متخصص به هر روش و شیوه ممكن صورت نپذیرفته است.

ارزیابی از عملكرد مجتمع عصر انقلاب دارای ابعاد مختلفی است. از بعد مثبت باید به چندین نكته اشاره نمود: اولاً ایجاد این مجتمع با تعداد بسیار محدودی از پژوهشگران و رساندن آن به سطح فعلی با نزدیك به 600 نفر متخصص و كادر پشتیبان پدیده قابل تمجیدی است. به ویژه كه در چند رشته، سرشناس ترین متخصصین كشور در این مجموعه فعالیت خود را پیگیری می نمایند. دوماً، شركت هایی كه نقطه شروع شان از سازمان پژوهش ها و مجتمع عصر انقلاب بوده و به موفقیتهای تجاری چشم گیری رسیده اند، تعداد قابل توجهی میباشد.

نكته قابل توجه سوم آن است كه تحقیقات انجام شده در سازمان و مجتمع در زمینه جایگزینی مواد و محصولات با مشابه های خارجی نیز موجب جلوگیری از خروج ارز در موارد متعددی گشته است. علاوه بر آن فشار ناشی از عدم رشد بودجه های سازمان طی سالهای اخیر موجب گشته است كه بررسیهای توجیهی اقتصادی فنی جدی تر گرفته شده و محققین سازمان به ایجاد ارتباطات با صنعت و اخذ پروژه های تحقیقاتی صنعتی و تكنولوژیك اقبال بیشتری نشان داده اند.

از سوی دیگر كاهش بودجه مجتمع از سوی دولت و وجود تقاضا در بازار برای برخی از دستاوردها، موجب شد فعالیتهای مجتمع تا حدی به سمت بازار كشیده شود، هر چند شرایط به گونهای نیست كه به طور مداوم از طرف صنایع سفارش دریافت شود و در راستای نیاز صنعت فعالیتهای تحقیقاتی صورت گیرد. قابل توجه ترین فعالیتی كه در این رابطه صورت می گیرد انجام كار كارشناسی بر روی ایده هایی است كه از طرف صنایع ارائه می شود. اما به این سؤالات كه آیا این ایده صرفه اقتصادی دارد یا نه و آیا از طرف بازار كشش خواهد داشت یا خیر؟ بررسی های كاملی صورت نمی گیرد. در عین حال كه باید گفت تغییراتی كه در عملكرد مجتمع دیده می شود، عمدتاً در راستای پر رنگ تر شدن این گونه ارزیابی ها از جوانب اقتصادی طرحها بوده است.

افزایش سرمایه گذاریهای مشترك سازمان با بخش خصوصی در سالهای اخیر كه نزدیك به دو برابر بودجه جاری سازمان را به خود اختصاص می دهد نشان می دهد كه صاحبان صنایع خواستار دریافت خدمات تكنولوژیك می باشند. باید توجه شود كه علیرغم حجم بالای سرمایه گذاریهای مشترك، تعداد بسیار محدودی سرمایه گذاری وجود دارد كه نشانگر آن است كه هنوز اكثر پروژه ها در دسترس صنعت نمی باشد.

علیرغم نكاتی كه در فوق بیان گردید و همچنین روشن نشدن بسیاری از ابهامات در روند تحقیقات تا مرحله تولید انبوه، سازمان پژوهش ها، مجتمع های مشابهی را در مقیاس های كوچكتر جهت احداث در چندین استان دیگر مانند استانهای خراسان، اصفهان، آذربایجان شرقی (تبریز)، گیلان (رشت)، فارس، مركزی، سمنان و یزد در نظر گرفته است. این مجتمع ها نیز مانند مجتمع عصر انقلاب تخصصی نمی باشند و در رشته هایی فعالیت دارند كه امكانات مربوط به آنها در استان وجود دارد. به طور مثال مجتمع خراسان در زمینه صنایع شیمیایی، غذایی، مكانیك و برق فعالیت خواهد داشت.

مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی

یكی از قدیمی ترین مجتمع های تحقیقاتی كشور كه با هدف توسعه و تجمیع مراكز و پژوهشكده های علمی و تحقیقاتی در كنار یكدیگر و به منظور استفاده از هم افزایی فعالیتها آنها شكل گرفته است، مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی می باشد. شروع مطالعات اولیه این مجتمع به سال 1366 باز می گردد. و اقدامات عمرانی آن از دیماه 1371 در محل استقرار مجتمع واقع در حوالی شهرستان كرج، اراضی هلجرد، جنب شهرك تحقیقاتی كاوش آغاز گردیده است. هم اكنون این مجتمع با استقرار در زمینی به مساحت 885000 متر مربع بخشی از فعالیت های علمی، تخصصی، اداری و تولیدی خود را در 12 سالن، 7 ساختمان اداری و 35 باب گلخانه جمعاً به میزان 21000 مترمربع با حضور 178 نفر از اعضای خود به انجام می رساند.

بخش های مجتمع

این مجتمع تحقیقاتی از بخش های مختلفی تشكیل یلفته است كه هر بخش توسط یكی از پژوهشكده ها و واحدهای جهاد دانشگاهی مدیریت و اداره می گردد این بخش ها شامل:

پژوهشكده گیاهان دارویی، پژوهشكده توسعه صنایع شیمیایی، واحد شهید بهشتی، واحد علم و صنعت، واحد خواجه نصیرالدین طوسی، واحد صنعتی شریف، واحد تهران، مدیریت مجتمع تحقیقاتی می باشد.

امكانات مجتمع

به منظور فراهم اوردن بستر اولیه و امكانات مورد نیاز برای شكل گیری بخش های مختلف تحقیقاتی زیر ساختهای اولیه و تاسیسات مورد نیاز فعالیت های تحقیقاتی توسط مدیریت مجتمع فراهم گردیده است این موارد عبارتند از:

برق 2 مگا وات ، آب 4 حلقه چاه جمعاً (20 لیتر در ثانیه ) تلفن 20 خط ، سرویس ایاب و ذهاب ، تاسیسات مركزی ، مركز موتورخانه سایت شیمی و گیاهان دارویی (آب گرم ، آب سرد ، هوای فشرده ، خلاء ، روغن داغ ، هواساز و ...).

برنامه های آتی

برنامه های آتی این مجتمع،شامل: بهره برداری از پژوهشكده گیاهان دارویی و استقرار كامل نیروها و بهره برداری از موتورخانه سایت شیمی و گیاهان دارویی و شروع عملیات عمرانی اماكن و زمین های ورزشی. شروع عملیات عمرانی ساخت مهمانسرا توسعه فضای سبز و شروع عملیات پژوهشكده برق و الكترونیك و بهره برداری از تاسیسات مجتمع در نظر گرفته شده است. 

 

شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان

پیشنهاد تأسیس شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال 72 مطرح گردید. این پیشنهاد با تصویب اساسنامة شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال 75 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و متعاقب آن تصویب این نهاد به عنوان یك نهاد دولتی و زیرمجموعة وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 76 وارد مرحلة اجرایی و عملیاتی شد.

سه رسالت مصوب شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان عبارت اند از:

1- تكمیل ساختارهای مفقود نظام تحقیقات و ایجاد بستر مناسب برای شكل گیری واحدهای فناوری خصوصی

2- ارائة خدمات پشتیبانی به واحدهای فناوری و مؤسسات مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان

3- ایجاد پیوند بین واحدهای تولیدی – اجرایی و واحدهای تحقیقاتی و فناوری منطقه ای

از فعالیتهای شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان:

- ایجاد مركز رشد جامع فناوری

- ایجاد مركز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT

- ایجاد پارك فناوری شیخ بهایی

- جذب و پذیرش واحدهای فناور

- طرح جامع شهرك

- فرهنگ سازی ایدة پاركهای فناوری

- جشنوارة كارآفرینی شیخ بهایی

- عضویت در هیأت مدیرة انجمن جهانی پاركهای علمی IASP

- عضویت و مدیریت در گروه SPICE

- مشاركت در برنامه های توسعة استان

از اهم دستاوردهای شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایجاد مراكز رشد جامع فناوری (غدیر) و مركز رشد ICT در شهرك ، مركز رشد دانش آموزی با همكاری ادارة كل آموزش و پرورش استان و دو مركز پیش رشد در دانشگاههای اصفهان و خوراسگان با همكاری این دو دانشگاه

تجهیز 8 آزمایشگاه تخصصی با اعتباری معادل 5/3 میلیون دلار و برنامه ریزی برای تكمیل آنها به میزان 3میلیون دلار

پذیرش 64 شركت و مؤسسة نوپا در مركز رشد جامع، 104 هستة پیش رشد و پذیرش و استقرار 82 مؤسسة تخصصی ICT مركز رشدICT ،

برگزاری سه دورة جشنوارة كارآفرینی شیخ بهایی و اولین همایش ملی پاركها و مراكز رشد علم و فناوری و هفتمین كنگرة سراسری ”دولت، دانشگاه و صنعت” با محوریت پاركها و مراكز رشد علم و فناوری.

همچنین از سال 80 واگذاری مراكز رشد با 15 واحد آغاز شد كه در حال حاضر 110 مركز فناوری و رشد در این شهرك مستقر می باشد.اولین مركز رشدبیست سال پیش آنكه Birch مقاله خود را در خصوص مشكلات كسب و كارهای جدید منتشر نماید یك فرد كارآفرین كه با مشكلات خود دست و پنجه نرم می كرد. وی از وراثین یكی از تجار برجسته شهر نیویورك كه در سال 1959 میلادی بود، قصه از اینجا آغاز شد كه چارلز مانوسكو و پسران ساختمان دیگری را خریداری نمودند. مانوسكو خود دارای كسب و كار و تجارتهای گستردهای در نیویورك بود و با خرید املاك، بدین صورت به سرمایه گذاری و مستقلات خود می افزود. آخرین اقدام تملیكی وی خرید مجموعه ای با چندین ساختمان بود. این ساختمان متعلق به سال 1882 و حدود یكصد هزار زیربنا داشت و پیش از این در آن مجموعه كمباینهای فرگوسن تولید می شود. ملك دارای زمینی به وسعت 120 هزار مترمربع بود. ساختمان نیز برای مدت چند سال بدون استفاده نیازمند تعمیرات گسترده به خصوص در سقف آن داشت، بطوری كه هزینه بازسازی آن باعث گردیده بود كه این ملك به قیمت 180 هزار دلار خریداری شود.


اما ژوزف مانوسكو پس از خریداری ساختمان متوجه شد كه اجاره كل مجموعه به یك مستأجر غیر ممكن است لذا با اتخاذ راهبردی جدید، با تقسیم و تفكیك ساختمانها به اجزای كوچكتر هر یك از فضاهای بوجود آمده را با قیمت كمتری برای اجاره پیشنهاد داد به امید آنكه این ساختمان از كار افتاده تعداد زیادی مستأجر پیدا كند تا به وضعیت درآمدزایی برسد.


ژوزف مانوسكو موسس اولین مركز رشد كسب و كار كوچك 1959، امریكا


اولین مستأجر یك تابلو نویس بود كه حدود 200 مترمربع را اجاره نمود و تا پایان سال اول حدود 20 تا 30 مستأجر جمعاًحدود 10 هزار متر آن را اجاره نمودند. البته این وضعیت نه مانند یك موفقیت غیر مترقبه اما به هر حال هزینههای سرمایه گذاری و كمی هم سود برای خانواده مانوسكو را در برداشت.


اما اختراع عبارت انكوباتور (مركز رشد) كه به مانوسكو نسبت داده می شود، بطور اتفاقی به این نام رسید. زیرا یكی از اولین مستأجران او پرورش دهنده جوجه بود و پس استقرار این شركت وقتی از مانوسكو سوال میكردند كه با ساختمانش چه می كند او به طنز بیان می كرد كه به پرورش جوجه می پردازد، و این پیش از ان بود كه كسب و كار و فعالیتهای او به مركز رشد كسب و كار (انكوباتور) معرف گردد.


امرزوه این كسب و كار به نام مركز صنعتی باتاویا (Batavia)شناخته میشود كه در آن حدود یك هزار نفر مشغول به كار هستند. برخی از مستأجران اولیه آن ساختمان هنوز در این مركز حضور دارند. زیرا فلسفه مركز استمرار پرورش شركت هایی جدید تا مرحله راه اندازی میباشد و هر كسی می تواند فضا را اجاره و تا مدت دلخواه در آن باقی بماند.


مركز صنعتی Batavia، اولین مركز رشد كسب و كار

منبع : http://www.incubators.ir

پارك های فناوری ایران

شهرك تحقیقاتی كاوش
این شهرك در زمینی به وسعت 120 هكتار از اراضی هلجرد از توابع شهرستان ساوجبلاغ از كیلومتر 15 اتوبان كرج ـ قزوین و در فاصله 115 كیلومتری شمال اتوبان واقع شده است. فعالیتهای اجرایی این شهرك در تولیت نخست وزیری سابق و با مشاركت 12 مؤسسه تحقیقاتی به شرح زیر و با تأمین شركتی به همین نام به عنوان مجری طرح در اواخر سال 1369 شروع شده است.

· مؤسسه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله
· مركز پژوهش و مهندسی سازمان صنایع ملی ایران (…)
· مركز تحقیقات دانشگاه
· مركز تحقیقات دانشگاه امیركبیر
· مركز تحقیقات دانشگاه تربیت مدرس
· مركز تحقیقاتی دانشگاه علامه طباطبایی
· مركز تحقیقاتی راه آهن جمهوری اسلامی ایران
· مركز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران
· مركز تحقیقات ژنتیك و تكنولوژی زیستی
· سازمان استعدادهای درخشان كشور

مجری این طرح سازمان صنایع ملی بوده كه هم اكنون هیات وزیران، حق بهره برداری از شهرك تحقیقاتی كاوش را به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعطا كرده است. در این طرح پیش بینی شده بود كه 1500 پژوهشگر بتوانند همراه با خانواده های خود در این شهرك زندگی كنند. آخرین اطلاعات حاكی از آن است كه تنها پروژه هایی كه در این شهرك شروع شده مربوط به مركز تحقیقات و فرآوری مواد معدنی متعلق به وزارت معادن و فلزات است. انكوباتور سازمان صنایع ملی كه به نام مجتمع تحقیقاتی كارآفرینان صنایع از سال 1373 آغاز به فعالیت نمود و در سال 1379 به فعالیت خود در قالب انكوباتور پایان داد. مجتمع تحقیقاتی كارآفرینان صنایع (پارك تكنولوژی ایران) با همكاری شركت فستو آلمان (بر اساس تفاهم نامه فیمابین در سال 1373) با ارائه خدمات مهندسی، آموزشی و پژوهشی در جهت بهبود دانش فنی كارخانجات صنعتی و انجام اصلاحات و تغییرات در زمینه اتوماسیون خطوط تولید، راندمان این خطوط را افزایش می دهد. صورت لوازم تجهیزات آموزشی این مجتمع با حمایت طرح اعطاء تهیه و راه اندازی شد.

مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب
مجتمع عصر انقلاب با مساحت كل اراضی بالغ بر 4/89 هكتار در جنوب غربی شهر و در فاصله ده كیلومتری محل تقاطع جاده شهریار و جاده قدیم كرج واقع شده است. سطح زیربنای موجود در مجتمع عصر انقلاب اعم از ساختمانهای اداری، مسكونی تأسیساتی، انبارها و سوله ها به 55800 مترمربع می رسد. در حال حاضر تعداد 35 آزمایشگاه مربوط به میكروبیولوژی، شیمی، مواد، برق و الكترونیك، كشاورزی و مكانیك در این مجتمع در حال فعالیت هستند. همچنین ایجاد مجتمع برای شهرهای تبریز، مشهد، شیراز و كرمان هر یك به مساحت 8000 متر مربع در دست میباشد.
این مجتمع قبل از انقلاب برای آموزش كودكان بی سرپرست در نظر گرفته شده بود و بعد از انقلاب نیز ارگانهای زیادی خواستار آن بودند كه در بررسی های صورت گرفته، زمین به سازمان واگذار شد و با تغییرات كمی، كاربری تأسیسات ایجاد شده به فعالیتهای پژوهشی تغییر یافت.

 

تاریخچه پاركها و مراكز رشد

.: Weblog Themes By Pichak :.


شرکت کوشا الکام پارس نماینده رسمی اینترنت پرسرعت شاتل در کازرون * سرعت فوق العاده * ادرس:چهار راه بانک ملی مجتمع تجاری کوثر واحد 1 * تلفن:11-2219410

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

دریافت کد قلب دنبال موس
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است
قالب وبلاگقالب وبلاگ
تحلیل آمار سایت و وبلاگ