تبلیغات
بچه های برق دانشگاه آزاد کازرون - سنجش قدرت آنتی‌اكسیدانی آب‌میوه‌ها با زبان الكترونیكی!
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

بچه های برق دانشگاه آزاد کازرون
 

آپلود عکس رایگان و دائمی
 

اشتراک و ارسال مطلب به:

نوشته شده در تاریخ جمعه 31 تیر 1390 توسط زینب تقی زاده

سنجش قدرت آنتی‌اكسیدانی آب‌میوه‌ها با زبان الكترونیكی!

محققان اسپانیایی موفق به ساخت یك سیستم زبان الكترونیكی شده‌اند كه می‌توان از آن در تحلیل قدرت آنتی اکسیدانی و سایر پارامترهای كیفیت میوه‌ها، آب‌میوه‌ها و پوره‌های میوه استفاده كرد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به گفته محققان مركز شناخت مولكولی و توسعه فنی اسپانیا و گروه سوینا در دانشگاه پلی‌تكنیك والنسیا، در سال‌های اخیر زبانهای الكترونیكی به یك جایگرین عالی برای شیوه‌های قدیمی تحبلیل و كنترل كیفیت محصولات غذایی تبدیل شده‌اند.
این زبان‌های الكترونیكی با استفاده از شیوه‌های الكتروشیمیایی، نمونه‌های غذایی را در محل بررسی كرده و كمیت پارامترهای فیزیكی‌شیمیایی آنها را به سرعت و با هزینه ای پایین تعیین می‌كنند.


زبان الكترونیكی ساخت این محققان بر شیوه‌های ولتامتری و طیف‌سنجی مقاومت ظاهری مبتنی بوده و از یك رایانه و چند ابزار اندازه‌گیری الكترونیكی تشكیل شده‌است.
علاوه بر آن، نرم‌افزاری كه این دانشمندان ساخته‌اند نه تنها اجازه انجام آزمایش‌های لازم را می‌دهد، بلكه اطلاعات مرتبط با اندازه‌گیری‌های به دست‌آمده را نیز ذخیره می‌كند.

تاكنون متخصصان دانشگاه والنسیا، بهره‌وری این سیستم را در محلول‌های آنتی‌اكسیدان مختلف به خصوص اسیدسیتریك، اسیدآسكوربیك(ویتامین c) و اسید مالیك و همچنین در تركیبات دوگانه از آنها آزمایش كرده‌اند كه نتایج رضایت‌بخشی را نشان داده‌است.

به گفته این محققان، آنها علائم الكتریكی را در این محلولها اعمال كرده و سپس به اندازه‌گیری واكنش آنها می‌پردازند. در نتیجه این كار، آنها می‌توانند كمیت تمركز آنتی‌اكسیدان‌ها را در آن محلولها تعیین كنند.

این پژوهشگران در حال حاضر در حال كار بر روی مطالعات در مورد تنزل ویتامین c در آب‌میوه‌ها هستند. آنها قصد دارند كاربرد مستقیم زبان الكترونیكی را در ارزیابی آب ‌پرتقال استفاده كنند.

آنها همچنین در حال بررسی كاربرد این زبان الكترونیكی در آزمایشگاه برای شناسایی علف‌كش گلیفوسات كه به طور گسترده‌ای در كشاورزی كاربرد دارد و همچنین نظارت بر كیفیت آب در تصفیه فاضلاب هستند.
طبقه بندی: اخبار علوم و فناوری، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


شرکت کوشا الکام پارس نماینده رسمی اینترنت پرسرعت شاتل در کازرون * سرعت فوق العاده * ادرس:چهار راه بانک ملی مجتمع تجاری کوثر واحد 1 * تلفن:11-2219410

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

دریافت کد قلب دنبال موس
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است
قالب وبلاگقالب وبلاگ
تحلیل آمار سایت و وبلاگ